Electronic Project Company
 
Yazdır  Öner

Dalış Noktaları


ZİNDANCIK KOYU
0 metre derinlikten başlayıp, 100 metre uzaklıkta 9 metre derinlikteki kayalığa ulaşan, her iki yanında zengin balık türleri ve görüntülü kayalıklarla çevrili küçük bir koy. Eğitim için ideal.

YAHUDİ KALESİ
Kıyıya ¼ mil uzaklıkta, derinliği 15-20 m. Olan küçük kayalık grubu.

AYANİKOLA (GÜVERCİN TAŞLARI)
Kıyıya ¼ mil uzaklıkta, 6-20 m. derinliğe sahip küçük ada. İçine girilen oyukları, zengin dip görüntülü doğal yapısıyla, tek yıldız balıkadamların dahi zevkle dalış yapabilecekleri bir noktadır.

KALEM ADASI – GARİP ADA
Kıyıya çok yakın zeytinlikleri ve kaplıcası ile iki ada. Derinlik 4-12 m. dalış noktaları çok olmakla birlikte tercih edilen “Labirent Bölgesi” dir.


FRANSIZ SIĞLIĞI
Kıyıdan ½ mil açıkta 40-60 m. derinlikteki posidonyaların arasında 9 metreden başlayıp 30 metreye kadar inen büyük bir kayalık. Çıpa ile 9 metreye indiğinizde kayalığın kuzey tarafı; 15 m. güney tarafı; 21 metreye iniş yapar.

MALTEPE BURNU
Kıyıdan ulaşım olmadığı, Denizköy’den 15 dakikalık bir tekne seyahati ile gidilebilen bir burun. Dik bir yamacın dibine, 6 metreye çıpa atılır. Kayalık bazen duvar, bazen oyuklar bazen de balık yuvalarıyla döküntü olarak 40 metreye kadar iner.

İKİ KARDEŞADASI (1)
Kıyıdan ½ mil açıkta küçük bir kayalıktır. 4 metreden 20 metreye uzanan döküntü kayalık olarak devam eder. Çok zengin dip yapısı, balık ve böcek çeşitleriyle güzel bir dalış noktası.


İKİ KARDEŞADASI (2)
Kardeşine 10 m. yakınlıkta, 36 metreye inen duvarı, çok zengin dip güzellikleri, süngerleri ve balık yuvalarıyla ideal bir dalış noktası.

ŞEYTAN ADASI
Kıyıdan 1 mil uzaklıkta Kızkulesi adasının kuzey ağzında küçük bir adadır. Doğu tarafında 4 metreden başlayan kayalık kuzeye doğru 40 metrede kumsalla birleşir. Batıdan güneye doğru balık yuvalarıyla dolu blok kayalıklarla 30 metreden tatlı bir eğimle 4 metreye yükseliyor. 2 veya 3 dalışlık ideal bir nokta.

KIZ KULESİ ADASI LİMANLIĞI
4-8 m. derinlikte batış tarihi belli olmayan ahşapları tamamen erimiş ve kaybolmuş bir batığın anforaları, dalgıçları selamlıyor. Derinlik düşünülmeden yapılacak dalışlarda, havamızla en uzun süre kalabileceğimiz bir dalış noktası.

KIZ KULESİ ADASI
Denizköy’den 1 mil uzaklıkta olup, zeytinlik ve yeşil bitki örtüsü tavşan ve benzeri hayvanları barındırır. Osmanlı ve öncesi dönemlerde, körfeze yaklaşan gemileri Çandarlı Kalesi!ne haber vermek için kullanılmış taş kulesi içindedir. Adanın her yanı ayrı bir dalış noktasıdır. 4 metreden 30 metreye uzanıp dip yapısının halen keşfedilmemiş yerleri bulunmaktadır.

KIZ KULESİ YARIK
6 metreden başlayıp 30 metreye inen yarıktan sonra döküntülerle 60 metre derinliğe ulaşan çok zengin görüntülü deneyimli balıkadamlar için keyifli bir dalış noktası


ASKER TOPUĞU
İki ada arasında 15 metreden 30 metreye uzanan kayalıklardan oluşan keyifli bir dalış noktası.


BÜLBÜL TOPUĞU
İki ada arasında 9 metreden 50 metreye uzanan büyük bir kayalık döküntü. Labirentlerinde çok sayıda ve çeşitte balıkları ve böcekleri, tarihi çıpa ile birlikte yaşıyor. Derinlik ve doğal yapısı ile her seviyede dalgıçlara doyumsuz zevk veren tekrar tekrar dalınacak enfes bir dalış noktası.


ÖMER SUB DALIŞ NOKTASI
Denizköy’den ½ mil açıkta 15 metreden başlayıp 35 metreye kadar uzanan çok büyük bir kumsal alana serpiştirilmiş sanki kesilmiş gibi büyük kayalıklardan oluşan dekolu dalış yapılabilecek bir dalış noktası.

TAKSİ ADASI
Kuzey yamacı 60 metreye inen üzerinde böcek dolu oyukları zengin canlı ve mercanları, süngerleri, top mermileri ve 40 metrelik düz duvarıyla(Resif) deneyimli dalgıçlar için keyifli bir dalış noktası.
Batı-Güney yamacı 5metreden başlayıp 25 metreye inen döküntüleri, sargoz,karagöz,eşkina ve sezonda barakuda türü balık çeşitleriyle her seviyede eğitim almış dalgıcın keyifle dalacağı bir dalış noktası(Adanın tümü 30-40 dakikalık sürede turlanabiliyor).

İKİZADALAR
8 metreden başlayıp 15 metreye inen futbol sahası büyüklüğünde sezonda barakuda sürüsüyle ve çok çeşitli balık türleriyle birlikte olabileceğiniz bir kayalık banko özellikle az deneyimli balıkadamların güvenle dalış yapabileceği nokta


BÖCEK DALIŞ NOKTASI
2 metreden başlayıp 35 metreye kadar inen kayalık döküntülerden oluşan ve sezonunda çok sayıda böceğin görüldüğü bir dalış noktası.

EĞİTİME BAŞLAMA NOKTALARI

Sıfır metreden başlayıp 5 metre derinliğe uzanan çok temiz kumu ve berrak görüntülü - temiz suyu ve canlı türüyle yeni başlayanlar için çok güvenli ve zevkli eğitim yapılabilecek sahiller - koylar.

· ÇANDARLI SAHİLİ
· HAL DERE
· APDİ KUYUSU
· DENİZKÖY SAHİLİ
· KIZ KULESİ GÜNEY LİMANI
· KIZ KULESİ KUZEY LİMANIM: info@derindalismerkezi.com
T: +90 (236) 231 94 65 / +90 (532) 297 45 95
A1: "Derin Dalış Merkezi" Çandarlı Limanı / ÇANDARLI - Turkey
A2: 2.Anafartalar Mah. Yeni Orta Sok. No: 1/11 MANİSA - Turkey

Copyright © 2007 by Derin Dalış Merkezi. All rights reserved..
Turizm acentemiz http://www.kozaktur.com.tr'dır
Sanal market, e-ticaret ve kurumsal yazılım geliştirmede lider